Reportáže


Neboli taková kronika toho co máme za sebou pohledem kluků (a občas i holek), kteří se účastnili. Někdy jde o věcnou reportáž, někdy o velmi zajímavý pohled na akci, někdy o humorný kousek a někdy třeba zase o povídku na pokračování. Všechny určitě stojí za přečtení. Rozhodně těm, kdo se účastnili, ale i těm, kteří se rozmýšlejí, jestli se mají nějaké naší akce zúčastnit, aby zjistili, že vlastně nekoušeme, že jsme normální (v rámci možností :-) ).

ga ( of 218)Že já nešťastník neslyšel o dřívějších ročnících této akce. Už dávno bych tam jel a nenechal si uniknout tu skvělou příležitost. Příležitost pro navázání nových vztahů, pro hlubší poznání sebe sama a svých limitů, pro poznání druhých lidí a jejich příběhů, pro oddechnutí si od běžné reality a načerpání klidu. Na téhle akci šly všechny trable stranou. Člověk si vytvářel zážitky minutu po minutě. Sám sobě děkoval, že se rozhoupal a jel a ostatním děkoval, že jeli taky, protože tvořili tu báječnou, přijímající atmosféru.

GL18 042Na začátek bych chtěl říct, že by mě ani ve snu nenapadlo, že takové akce opravdu existuji a už vůbec ne to, abych se na takovou akci sám dobrovolně přihlásil. Ale co se nestalo, během léta jsem poznal kluka, který zmínil onu organizaci a při jeho vyprávění o téhle akci mě to docela dost zaujalo a řekl sem si, „Proč ne? Je to něco, co jsem ještě nezažil, něco nového.“

P8276631Je pondělí 21. 8. dopoledne a já spolu s ostatními brněnskými účastníky letní prázdninovky nervózně postávám před hlavním nádražím a čekám na příjezd autobusu. Přesně před dvěma měsíci touhle dobou jsem přemýšlel, co budu o prázdninách kromě práce a vysedávání u seriálů dělat. Dostal jsem chuť provést nějaký „úlet“, zažít něco, kvůli čemu si později řeknu, že tyhle prázdniny stály opravdu za to.

20170630 131611Šestá gejťácka voda byla svým způsobem po delší době opět něčím výjimečná. Poté, co jsme v minulosti sjížděli Svratku, Moravu a celkem třikrát Vltavu, jsme se rozhodli pro změnu. Vltava byla už ohraná a přemýšleli jsme tady kam jinam vyrazit. Protože Honza už v minulosti byl na Ohři, znal to tam a věděl, co od této řeky můžeme očekávat, zvolili jsme tuto západočeskou řeku jako cíl našeho letošního vodáckého výletu.

IMG 0119Ahoj všichni cestovatelé v čase ;)

Samova nesmírně procítěná a Pepovo krásně dobově napsaná reportáž, mě inspirovala k tomu, abych také přispěl svou troškou do mlýna a hlavně tím poděkoval všem organizátorům, obzvlášť těm, kteří sice nebyli většinu dne vidět, ale svým kulinářským uměním se zasloužili mnohokrát o naši blahou spokojenost.

IMG 8604Jarní akce GaTe se nesla v duchu cestovatelském. Prošli jsme mnoho časových horizontů od naší hektické doby, až po poklidné žití První Republiky. Začaly jsme na nádraží v Brně a Praze cesta byla poklidná, až na občasné zaburácení vozů Českých drah, které se jako skalní obr postupně následky koroze rozpadají v prach. Když jsme konečně po vysilujícím postupu směrem Jihozápad dorazily do Kardašovi řečice naše cesty se konečně protnuly.

IMG 8604Můj milý deníku.

Konečně je to tady! Nastal den, na který jsem čekal nějaký ten pátek. Teď bych si měl trochu odpočinout od všech stresů a nepokojů v našem absurdním světě. Konečně se zbavím na pár dní všech věcí, které mi poslední dobou dost tíží život, a v tom mi měla pomoct právě dubnová akce s GaTe.

IMG 0740Inu byl to jeden z těch typických večerů, kdy sedím u PC, projíždím iboys a říkám si, proč tam vlastně ještě pořád sem. Pak mi přišla zpráva od neznámého muže s pozvánkou na onu akci, kterou bych tu tak rád popsal. Po několikadenním váhání jsem se rozhodl to přijmout, neb jak se říká – risk je zisk.

gt jaro16 28O akciách GaTe viem už pekných pár rokov, poznám mnohých ľudí, ktorí mali možnosť si ich zažiť na vlastnej koži. Známi a kamaráti mi vždy hovorili plno zážitkov, ktoré si z akcie odniesli a často som im pri tom potichu závidel.

gt jaro16 17Jednoho pošmourného dubnového večera jsem seděl s kamarádem v restauraci na večeři. Mezi spoustou klepů, nejaktuálnějších novinek z pražského queer1 světa a bulvárních informací všeho druhu padla z jeho strany také zmínka o akci, která mě pochopitelně jako mladého, nadějného a perspektivního gaye v nejlepších letech zaujala.

gl2015 019Je to malý krok pro lidstvo, ale obrovský skok pro člověka - tak tomu alespoň bylo u mě. Byl jsem dvacetiletý ustrašený kluk, který si teprve rok zpátky konečně natvrdo přiznal, že je gay, a že se do žádné holky zkrátka zamilovat nedokáže.