Řekli o nás

Jsme rádi, že jsme dostali i několik příležitostí k tomu, aby se o nás něco někde v mediálních vodách šustlo. Naše PR oddělení už má za sebou několik rozhlasových rozhovorů a celý team i reportáž o naší činnosti byla taky v televizi. Těší nás, že si média všímají naší práce.

queer_ctPo měsíci jsme měli opět tu možnost být hosty queer magazínu Q. V díle nazvaném "Pod lavicí", které se zabývalo školou a tím, co se ve škole děje, jsme vystoupili v rozhovoru o besedách pro střední školy, které GaTe organizoval, na kterých se podílel, a které stále nabízí.

CT-QVěděli jste, že je nějaký GaTe? Že děláme setkání a víkendové akce nebo točíme dokument? Pokud ano, tak je to jenom dobře. Pokud jste to nevěděli a nikdy jste na některé z našich akcí nebyli, nebo jste zvědaví, je tady možnost jak se o nás dozvědět více.

P1030146MF DNES, 8 ledna 2010:

„Nosí růžový tričko." – „Dělá návrháře." – „Kosmetičku." V sále prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera je veselo. Zahřívací otázkou – jak vypadá gay – začala přednáška na téma sexuální menšiny. Šestnáctiletí si gaye nepředstaví jako novináře, politika, cestovatele nebo účetního. Ale vědí, že melír bude mít určitě.

Brněnský deník, 18. června 2008:

Brno / Duhový průvod gayů a leseb, který bude procházet Brnem poslední červnovou sobotu, se rozhodli podpořit i náctiletí gayové z brněnské organizace Gay-Te. Jejich radost se jim však chystají zkazit příslušníci organizace katolického Orla.

natacen-q-2007-malaNějaké ty mediální ohlasy na rozhlasových i televizních vlnách různých stanic a kanálů pokračují během naší činnosti v roce 2007. Velký ohlas zaznamenala reportáž v queer magazínu České televize "Q" odvysílaná v jednom z červnových vydání...

 

Na květnovém setkání GaTe natáčel štáb magazínu České televize "Q" reportáž a rozhovory s organizátory i účastníky našich akcí. Záběry se objevily na ČT1 ve čtvrtek 7.6. od 22.50 hodin... a v repríze v noci z pondělí 11.6. na úterý ve 2.00 taky na ČT1.

Brněnský deník, 9. května 2007:

Brněnští sociologové a psychologové spolupracovali na vydání nové knihy „Láska je láska...". Ta je určena pro každého mladého člověka, který prochází krizí a uvědomováním si své odlišné sexuální orientace. Kniha by měla pomoci tuto krizi překonat a pomoci se smířit s odlišností. Brožuru zaštítila Společnost GaTe, která se mladým gayům věnuje.

michal-rozhovor-pro-novinyBěhem naší existence v roce 2006 jsme měli několik příležitostí prezentovat GaTe a naše akce v rádiích. Tady jsou některé z nich...

 

 

Rovnost - Brněnský deník, 26. června 2006:

Brno - První akce nově vzniklého brněnského projektu GaTe, určeného pro mladé gaye do dvaceti let, se v sobotu uskutečnila v Brně. "GaTe je pro kluky, kteří procházejí coming outem - obdobím uvědomění si a přijetí svojí sexuální orientace. Nejsme organizace, spíše skupina obyčejných mladých kluků, kterou spojuje období hledání sama sebe," popsal jeden z organizátorů Michal Tuma.

Lidové noviny, 21. června 2006:

Najít své místo v životě má pomoci dospívajícím gayům nový projekt GaTe. „Ve věku do dvaceti let potřebují tito lidé najít především kamarády, s nimiž by si mohli o své orientaci promluvit bez strachu z negativní odezvy," řekl organizátor Michal Tuma. Kromě setkání, které chce sdružení pořádat, plánuje i brožuru, která by pojednávala jazykem mladých právě o těchto problémech.