Kamínky

jste vy, kamínky jsou o vás.


kaminky09Co kamínek, to příběh jednoho z vás - gay kluka - o jeho coming outu. Moc si ceníme těch, kteří se se světem o svůj příběh podělili a byli bychom rádi, kdyby se tu objevil i právě ten Tvůj kamínek. Pokud nám ho chceš poslat, tak neváhej a napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kamínky jsou původně projekt našeho kamaráda a bývalého člena týmu Lidiuse, který je sesbíral a vystavil na svých stránkách. S jeho laskavým svolením jsme je převzali a přidáváme k nim postupně další.

kaminky07Když se na to dívám s odstupem času, uvědomuji si, že jako gay jsem se začal projevovat nejspíš už od dětství. Vzpomínám si, že už v raném školním věku jsem si začal představovat muže, a taky že ty představy se mi líbily. Jednoho dne se stalo, že mé představy vyvolaly tehdy první fyzickou odezvu mého těla a já se udiveně šel zeptat rodičů, co se to se mnou děje. Možná, že už tehdy je to napadlo.

kaminky08Když mě krátce po našem prvním telefonickém hovoru Olda oslovil, že by byl rád, abych jako máma napsala příspěvek do Kamínků, váhala jsem jen chvíli. Spíš jsem uvažovala o tom, jak popsat kousek ze svého života a jestli Jaromírovi nebude proti mysli, když se veřejně svěřím s událostmi letošního roku. Nakonec se sice ukázalo, že to tak lehké nebude, ale výsledek se přece jen po několika měsících dostavil.

kaminky08... moje cesta začala kdysi v roce 1991. Každému z nás je dáno něco do vínku, někdo je dobrý na sport, někdo na vědomosti, jmenuji se Martin a já jsem dobrý na průšvihy. 

kaminky23Ať namáhám svou paměť sebevíc, neumím přesně určit období, kdy mě kluci začali zajímat. Jasnější signály se ale objevily v prvních dvou letech na osmiletém gymnáziu. Začal jsem nějak chápat, že nejenom holky mohou být pěkné, ale že i někteří kluci jsou hezcí a těm, kteří se mi líbili, jsem se samozřejmě snažil být nablízku.

kaminky12...nebo spíš zrnko písku.

Všudypřítomný pocit, že jsem jiný, mě doprovázel už odmalička, o to to bylo možná všechno těžší, ale nutno uznat, že jsem ještě pořád dopadl o dost lépe než ti, kteří ten malý krůček k sebepoznání učinili v pozdějších letech a pak po mnoha letech manželství jen zírali na život, který jim proklouzl mezi prsty.

kaminky07Tak tento príbeh asi nemá ani začiatok ani koniec, neviem kedy sa presne čo stalo v mojom vnútri a kedy sa veci pohli smerom akým sa hýbu. Začnem teda asi od doby, kedy som začal vnímať, že niečo okolo mňa, niekto je a že každý má sexuálne potreby.

kaminky04Že coming out má mnoho různorodých tváří jste si už jistě mohli ověřit sami. V dalším z našich kamínků vám přinášíme dopis pro Marka, který mu adresovala jeho mamka poté, co se dozvěděla, že je gay.

kaminky09Ahoj, jmenuju se Michal a chtěl bych se podělit o svůj coming out. Tedy o to jak probíhal. Snad vždycky jsem byl jiný, ale až s pubertou jsem si začal svoji odlišnost uvědomovat.

kaminky23Čím jen začít... Jsou to už 3 roky, bylo mi tehdy necelých 13, co jsem procházel seznamky na internetu, nejspíš z nudy. Ale pak se to stalo, narazil jsem na inzerát tehdy 16letého kluka.