O GaTe

logo-gate-cerne-barevne

Kdo jsme:

Jsme GaTe (anglicky jako "gejt", což v překladu znamená brána, ale taky je to zkratka z Gay Teens - náctiletí gayové), jsme součástí spolku STUD, z.s. a kluci, kteří se rozhodli vytvořit společný tým a v tomto týmu dohromady organizovat akce pro mladé gaye do 26 let nejen v období coming outu. Nejsme žádní nováčci, náš tým vznikl už před více než 10 lety a za tu dobu se mockrát obměnil. Současný tým tvoří šest členů. Říkáte si málo nebo mnoho? No je to tak akorát na to, abychom zvládli vše, co pro gay kluky chceme připravit. Každý v týmu děláme to, co nám jde nejlépe. Dovolte tedy, abychom se vám představili:

tym marek 300 n2

Marek

tym lubor2 300

Lubor

tym ondra 150 Ondra tym olda 300 n2

Olda

    tym tomasn 300

Tomáš

 Abychom se neschovávali jenom za fotky a jména, řekneme vám o nás něco více:

tym marek 300 n2Marek - se narodil a skoro devatenáct let bydlel ve slezské Opavě. Poté zamířil do Brna, kde už třináct let bydlí a zdá se, že se v tomto městě docela zabydlel. Vystudoval německý jazyk na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity a může se tudíž od roku 2011 chlubit titulem bakalář :-)) Němčinu si pro své studium vybral proto, protože ho baví a je s ní k v kontaktu už od dětství. Rád se baví a sportuje - mezi jeho nejoblíbenější sporty patří squash, K2, plavání, volejbal, jízda na kolečkových bruslích, volejbal a fotbal. Má také spoustu koníčků, ze kterých asi nejvýznamnějším je sbírání mincí. Nesmíme opomenout, že se v poslední době také zajímá intenzivně o zážitkovou pedagogiku. Je velmi časově vytížen, přesto všechno je ale rád, že je členem týmu GaTe a může tak přispět svou činností k jeho fungování.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tym olda 300 n2Olda - coming outem prošel ve svých 18 a to změnilo celý jeho život od základu. Nedá se říct, že by byl zrovna extrovert, ale otevřel se světu. Ze všeho nejradši má rád své přátele, zábavu a na rande jde rád třeba do kina či přírody ... Jako účastník navštěvoval GaTe více jak 2 roky, tak ho napadlo, že by se mohl také zapojit a dělat něco, co má smysl. V týmu GaTe se angažuje již od roku 2010 jako organizátor a nejvíce ho baví komunikace s účastníky, takže jestli Tě zajímá něco ohledně našich akcí, obrať se právě na něj.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tym ondra 150Ondra - je rodákem z vinných oblastí Znojemska. Do Brna přišel studovat chemické děje v živých soustavách. Je to veselý člověk, který nemá problém udělat si ze sebe (nebo někoho jiného) srandu. Jeho volnočasové aktivity zahrnují něco málo ze sportu (běhání, plavání) a četbou či sledováním jeho nespočetně oblíbených seriálů a filmů. Občas je také viděn s přáteli někde nad sklenicí něčeho dobrého. GaTe poznal přes kamaráda, a tak se zúčastnil několika akcí, kde se seznámil se spoustou skvělých lidí. Asi proto chtěl kouknout za oponu, a zjistit, jak takovéto akce vznikají a podílet se na jejich realizaci.

tym tomasn 300Tomáš – se naplavil do Brna z Vysočiny kvůli studiu abstraktních struktur a zákonitostí světa. Nyní již pracuje a jelikož měl již od mala tendenci lidi poučovat, vybral si dráhu pedagoga. Svůj potenciál se snaží rozložit do co nejvíce oblastí, proto jsou jeho zájmy pestré avšak na úkor hloubky. Mezi jeho nejoblíbenější místa patří vrcholky hor, kde může v klidu nechat téct proud svých myšlenek. GaTe zná od roku 2007 a účastnil se několika akcí, nicméně díky mnoha okolnostem začal s GaTem spolupracovat až od roku 2014. Strašně ho baví sledovat veselé a spokojené lidi o to více, když tu jejich spokojenost pomáhal vytvořit.

tym lubor2 300Lubor - pochází z Břeclavi, ale díky škole a následné práci se z něj stal hrdý obyvatel Brna. Je stále mlád, přinejmenším duchem. Zajímá se mimo jiné o techniku, vesmír, divado, hudbu a kočky. Kočky jsou totiž nejlepší a měly by vládnout světu! V GaTe je proto, že ho baví vymýšlet a uskutečňovat dobrodružné akce pro druhé, zejména když vypadají neuskutečnitelně. Ocitnout se takhle občas na pár dní mimo realitu je totiž hrozně fajn. Jo a taky má rád celou tu skupinu lidí kolem.


Co děláme:

Jak jsme již v prvním odstavci zmínili, organizujeme společně akce pro mladé gaye. Přesněji řečeno a dle našich pravidel pro gaye ve věku od 15 do 26 let. Pokud jste ještě nebrouzdali našimi stránkami, tak věřte, že pořádáme různorodá setkání na témata, která jsou pro mladé lidi aktuální, která je zajímají a ty, které musí mladí lidé během svého dospívání řešit. Samozřejmě se orientujeme na témata převážně související s coming outem (obdobím uvědomění si a přijetí svojí sexuální orientace) a jednoduše řečeno na všechno, co souvisí s gay tématikou. Párkrát do roka pořádáme několikadenní zážitkové akce plné zábavy, jež se v poslední době staly jednou z nejdůležitějších součástí našich aktivit. Během prázdnin se zaměřujeme také na kulturní, společenské nebo sportovní aktivity. Ve spolupráci s odborníky organizujeme diskusní besedy na středních školách. Spolupracujeme mimo jiné i s dalšími gay a lesbickými organizacemi. Podíleli jsme se na vydání brožury Láska je láska, jejíž vydání naleznete na našich stránkách. A aby toho nebylo málo, tak pořád vymýšlíme nové a nové aktivity, které ještě představit nemůžeme, ale v dohledné době o nich určitě uslyšíte.


Proč to děláme:

Na tuto otázku je poměrně jednoduchá a jasná odpověď – protože nás to baví! Práce s lidmi je pro nás zábavou a jejich spokojenost naší odměnou. Snažíme se o smysluplné využití času mladých lidí. Mladí lidé mají možnost prostřednictvím našich akcí poznat nové kamarády, přátelé a vrstevníky řešící podobné problémy. Našimi akcemi se snažíme o rozvoj osobnosti, sebereflexe a zdravého sebevědomí mladých gayů. Důležitým aspektem pro nás je možnost ukázat mladým lidem, že existuje i alternativní trávení volného času, než jaké nabízí současná konzumní společnost.


Kde nás najdete:

Najdete nás hlavně v moravské metropoli - Brně. Tým zde působí od roku 2003 a zde nás také s největší pravděpodobností při organizování akcí potkáte. Některé z akcí organizujeme v našem nejbližším okolí, ale mimo to jezdíme a poznáváme i celou Českou republiku. V případě, že budete mít zájem nás kontaktovat, podívejte se na stránku s kontakty, budeme se těšit na vaše reakce.

tym-lubor_50

Lubor | L'bor

V případě, že se na nás chcete obrátit s všeobecnými dotazy, neváhejte a využijte k tomu e-mailové spojení Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

PR oddělení (zajišťuje komunikaci s médii a veřejností)

Máte-li dotazy na spolupráci, propagaci či jiné věci související s naší činností, obraťe se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kontaktní adresa (pro písemnou korespondenci)

STUD, z.s.
GaTe
Cejl 537/89
602 00 Brno

Komunikace s účastníky

Komunikovat s námi můžete na týmovém profilu na stránkách Iboys.cz, náš profil má nick gate. Nebo se obrať přímo na Oldu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), který se komunikaci s účastníky věnuje.

Facebook

V poslední době stále více populární sociální síť Facebook zasáhla i nás :-) I my zde máme svou skupinu, ve které se můžete osobně setkat s ostatními účastníky a dozvědět se více ze zákulisí GaTe. Pro vstup do tajné skupiny budete potřebovat autorizaci - a to z důvodu věkového omezení této skupiny. Chcete-li se stát našim veřejným fanouškem bez ohledu na to, kolik vám je let a chcete-li sledovat dění v GaTe, můžete tak učinit na veřejné stránce.