Reportáže


Neboli taková kronika toho co máme za sebou pohledem kluků (a občas i holek), kteří se účastnili. Někdy jde o věcnou reportáž, někdy o velmi zajímavý pohled na akci, někdy o humorný kousek a někdy třeba zase o povídku na pokračování. Všechny určitě stojí za přečtení. Rozhodně těm, kdo se účastnili, ale i těm, kteří se rozmýšlejí, jestli se mají nějaké naší akce zúčastnit, aby zjistili, že vlastně nekoušeme, že jsme normální (v rámci možností :-) ).

IMG 8604Můj milý deníku.

Konečně je to tady! Nastal den, na který jsem čekal nějaký ten pátek. Teď bych si měl trochu odpočinout od všech stresů a nepokojů v našem absurdním světě. Konečně se zbavím na pár dní všech věcí, které mi poslední dobou dost tíží život, a v tom mi měla pomoct právě dubnová akce s GaTe.

IMG 0740Inu byl to jeden z těch typických večerů, kdy sedím u PC, projíždím iboys a říkám si, proč tam vlastně ještě pořád sem. Pak mi přišla zpráva od neznámého muže s pozvánkou na onu akci, kterou bych tu tak rád popsal. Po několikadenním váhání jsem se rozhodl to přijmout, neb jak se říká – risk je zisk.

gt jaro16 28O akciách GaTe viem už pekných pár rokov, poznám mnohých ľudí, ktorí mali možnosť si ich zažiť na vlastnej koži. Známi a kamaráti mi vždy hovorili plno zážitkov, ktoré si z akcie odniesli a často som im pri tom potichu závidel.

gt jaro16 17Jednoho pošmourného dubnového večera jsem seděl s kamarádem v restauraci na večeři. Mezi spoustou klepů, nejaktuálnějších novinek z pražského queer1 světa a bulvárních informací všeho druhu padla z jeho strany také zmínka o akci, která mě pochopitelně jako mladého, nadějného a perspektivního gaye v nejlepších letech zaujala.

gl2015 019Je to malý krok pro lidstvo, ale obrovský skok pro člověka - tak tomu alespoň bylo u mě. Byl jsem dvacetiletý ustrašený kluk, který si teprve rok zpátky konečně natvrdo přiznal, že je gay, a že se do žádné holky zkrátka zamilovat nedokáže.

voda 001Proč jsem se přihlásil na letošní vodu s Gejtem? Jelikož mám rád kdejaké pohybové aktivity a rád poznávám lidi, kteří mají v tomto podobný pohled na věc, naznal jsem, že výlet na nejdelší českou řeku by mohlo být ideální místo pro navázání nových kontaktů, trochu sportu a zároveň kus zábavy.

jg 059A je to tady. Je ráno s datem 30.4.2015 a já odjíždím z naší krásné dědiny někam, ani nevím kam. Tedy zatím vím, že do Brna. S krosnou na zádech odcházím na zastávku. Pár místních tetiček se mě po cestě ptá: "Honzíčku, kam ses nám vydal, do světa?" A já jim říkám, že vlastně ani nevím kam jedu, ale že o mě nemusejí mít strach, že Honzové přece odjakživa vyrážejí do světa. A buchty? Buchty mám. ;)

jg 050Abyste si mohli připomenout příběh, který jsme společně na víkendovce odhalovali, máte tu připravený podrobný soupis dějové linie. Za zmínku stojí mluva velekněze. On to totiž neumí jinak než ve verších.

  

gate-001Pondělí 18. 8., v 11:20 sraz na hlaváku pod hodinama. Vstávám okolo osmé, musím ještě dobalit krosnu, batoh a skočit dokoupit pár věcí. Všechno na poslední chvíli samozřejmě, jako vždycky, protože přes víkend jsem měl prostě na práci hrozně moc nicnedělání. V hlavě se mi mixuje nervozita, nedočkavost a taky spousta otázek, které asi napadají každého, kdo na akci jede poprvé: co tam bude za lidi? Co se bude dít? Nebude to hrozná pruda? A tak dále...

DSC01855Chalan stále pred Coming outom, nikto naďalej nič netuší a ani sa o to moc nezaujímam. Nikdy som si nespravil čas, aby som otázku „seba akého som“ riešil a ani som nechcel. Hoci občas som nad tým pomýšľal aké je to život - skľučujúce a aký by to bol pocit keby to o mne vedeli aspoň moji najbližší, no pravdou je, že vždy sa mi darilo problémy tohto typu „hádzať pod koberec“. Veď čo, nie som jediný na svete... Možno sa v tomto začarovanom kruhu vidíš aj ty.

20140417-14.30-3Je čtvrtek ráno. Moje nervozita stoupá. Bude mě to bavit? Poznám nějaké zajímavé nové lidi? Jelikož jsem ještě na žádné akci GaTe nebyl, tak nevím, co od toho očekávat. Ale rozhodně se těším na něco nového. Pomalu vyrážím k nádraží, kde máme sraz s brněnskou skupinou. Jsem opravdu hodně nervózní, ale docela rychle to ze mě padá po letmém seznámení s ostatními členy skupinky.