pozvanka-20120707-valtice-3Valtice jsou vinařským městem s bohatou historii a spoustou památek. Ne nadarmo je Lednicko-Valtický areál hojně vyhledáván turisty. Naše první prázdninové výletnické kroky zavítají právě sem.

Pro náš výlet jsme si vybrali první prázdninovou sobotu. Sejdeme se tradičně pod hodinami na hlavním nádraží 7. července v 8.10. Jakmile se všichni sejdeme, zakoupíme hromadnou jízdenku a vyrazíme do Valtic.Naším dopravním pomocníkem bude vlak R5, který odjíždí přesně v 8.36. V Podivíně ještě přestoupíme na autobus a ten už nás doveze do cíle.

pozvanka-20120707-valtice-2Ve Valticích se na nás těší zámek, který se může pyšnit historií už z 12. století. V zámku uvidíme nádhernou expozici obrazú , starého nábytku i porcelánu. Nahlédneme do zámecké kaple a uvidíme 17 místností. Je zde i 80 metrů dlouhá chodba, která je známá z několika pohádek. Příjemná bude i procházka po zámeckém parku.

Po zámku nás čeká vyhlídka z Kolonády na Raistně, která určitě bude stát to, pokud bude hezké počasí. V době oběda se zastavíme v nějakém místním podniku a zaženeme hlad. Po obědové pauze se vydáme ke krásnému loveckému zámečku Rendezvous, který připomíná Vítězný oblouk (například z Paříže).

pozvanka-20120707-valtice-1Pokračování se bude odvíjet dle počasí, nálady a chutě. Oblast nabízí spoustu zajímavých cílů, které můžeme následně ještě navštívit – Belveder, zámeček Tři Grácie případně i Apollónův chrám. Všechny tyto stavby stojí za vidění, ale časové možnosti nám neumožní zvládnout všechno. Vybereme si dle nálady.

Návrat do Brna se očekává v pozdních odpoledních/podvečerních hodinách.

Na tento výlet se s vámi vypraví Vašek.