pozvanka-20120225-hvezdarnaSkutečně se blíží konec světa? Co přesně nám hrozí a jak by takový konec světa probíhal? Jak vypadá Měsíc odvrácené strany a proč je Země šišatá? Unesli byste litr džusu na Jupiteru? To a mnohem více se dozvíme na naší výpravě za hvězdami!

Na základě vašich ohlasů jsme se rozhodli uspořádat již druhou výpravu na kompletně zrekonstruovanou hvězdárnu, kde nezůstal kámen na kameni stát. A tentokrát bude akce určena pro GaTe i GaTy, takže se jí mohou zúčastnit všichni kluci až do 26 let.

Program výpravy

Nejprve prozkoumáme Příběh sluneční soustavy – jedná se o interaktivní velkoplošnou expozici s průvodcem. Začíná 17:00 v sále exploratioria. Délka 45 minut, cena 60 Kč.

Pak se podíváme na Zprávu o konci světa – audiovizuální show, která bude uvedena v 18:00 v sále velkého planetária. Délka 55 minut, cena 60 Kč.

Více informací na: www.hezdarna.cz

Důležité informace:

  • Akce se bude konta v sobotu 25. února, sraz bude v 16:00 v Brně na hlavním nádraží (konkrétně pod hodinami mezi ostrůvky šalin). Potom se pomocí MHD přemístíme na Kraví horu.
  • Je důležité abyste co nejdříve potvrdili svou účast na akci, později již nemusí být volné místo. Potvrdit svou účast můžete buď na Facebooku nebo formou e-mailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • Na akci si prosím připravte 120 Kč a také počítejte, že budou potřeba lístky na MHD nebo šalinkarta.

Na hvězdnou výpravu s vámi se těší Míša!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tym-michal_50