prazdniny-cesky-raj-3Máte rádi přírodu, skály a chráněné krajiné oblasti Čech? Chybí vám pořádná túra, chcete najít zajímavé "cashky" nebo se zúčastnili výletu do Českého ráje minulý rok a chce jet zase?

 

Tak v tom případě určitě nesmíte chybět na výletu, který pro vás chystáme na sobotu 16. 7. A opět to bude Český ráj stejně jako loni. Kdo ho tehdy prošvihl, nemusí zoufat. Naše trasa tentokrát nepovede kolem Jičína a Prachovských skal, ale podíváme se do městečka Turnov, odkud se po návštěvě hradu Rohozec vydáme směrem do Českého ráje. Nemineme ani zříceninu Valdštejn, nádherné skalní útvary Čertova ruka, Kapela nebo Hruboskalsko a mnoho dalších zajímavých míst.

Naše cesta započne v 7:15 na Černém mostě, kde se sejdeme před vchodem do prodejního místa Student agency. Pokud byste toto místo nenašli, můžete se ozvat na číslo 728 626 511. Náš autobus odjížní do Turnova v 8:00 a na místo dorazíme v 9:25. Další program a ani přesnou cestu vám prozrazovat nemůžu. Výlet je dosti spontánní, protože jsme tam sami nebyli :-). Určitě se ale neztratíme :-). Jediné, co povím, je, že nejde o moc krátkou cestu a bohužel nemůžeme nechat někoho "po cestě" a vrátit se pro něj. Pro jistotu počítejte s túrou 25 až 30 kilometrů, jako to bylo na minulém výletě. Všichni jsme to zvládli, určitě se nemáte čeho bát. Odjíždet z Turnova budeme v 18:44 a na Hlavní nádraží v Praze dorazíme ve 20:38. Pro zájemce, kteří mají problém se spoji, máme nachystané ubytování a vydat se domů můžou až druhý den.

Co s sebou?

  • pevnou obuv
  • teplé oblečení
  • pláštěnku
  • svačinu, jídlo na celý den - kdo nechce moc utrácet nemusí, po cestě určitě potkáme mnoho míst s občerstvením
  • tužku a papír

Kolik to bude stát?

Samotná akce nemusí stát téměř nic. Jediné čemu se nevyhnete je zaplacení autobusu a vlaku zpět. Cena jízdného Praha - Turnov je 92 Kč. Cena vlaku Turnov - Praha hl. n. je 133 Kč (určitě se sníží přibližně na 100 Kč při skupinové jízdence). Na akci budeme určitě využívat prohlídek hradu, zřícenin a hradů a většina je zpoplatněna. Kdo se nebude chtít prohlídky zúčastnit, může si prohlídnout okolí místa, občerstvit se a počkat na zbytek. (Máte-li průkaz studenta nebo ICIS kartu, určitě se vám vyplatí ho vzít sebou)

Namátkou: Cena prohlídky hradu Rohozec - 70 Kč studentská, zřícenina Valdštejn 20 - 40 Kč.

Kdo chce mít jistotu, že se zúčastní všech prohlídek a nic mu neunikne doporučuji si vzít sebou 400 Kč. Určitě se vám to neztratí.

PS: Neseďte pořád u těch beden a hurá na tůru!!! :-)

PPS: Akce je určena pro kluky do 20 let včetně a podléhá pravidlům GaTe.

Těšíme se na vás Zdeněk / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / 604 739 441 a Tom / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. /  728 626 511

tym-zdenek2_50tym-tomaspr_50