prazdniny-rosa-coeli-2Na začátku letních prázdnin navštívíme s GaTy tajemné ruiny kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích, které spolu s hradem tvoří harmonický celek. Zřícenina bývalého klášterního kostela (chrámu Panny Marie) je příkladem úchvatné gotiky v nahé, nejsyrovější, kamenné podobě.

Namísto klenutého stropu přeletující oblaka, kamennou podlahu nahradila hustá letní tráva a místo varhan kvílí v kamenných portálech vítr. Není divu, že na tomto mystikou nasátém místě, bylo natočeno hned několik známých pohádek a filmů. Navštivte tedy s námi tento neprávem opomíjený poklad nedaleko Brna.

Harmonogram akce:

Sraz v Brně je naplánován v sobotu 23. 7. 2011 v 12:00 tentokrát na netradičním místě. Místem setkání bude můstek mezi galerií Vaňkovka a Ústředním autobusovým nádražím Zvonařka. Na opozdilce loudající se po Vaňkovce počkáme pouze 5 minut a poté se přesuneme na autobus, který vyjíždí v 12:20. Lístky IDS JMK lze nakoupit u řidiče za 37 Kč (pro majitele Šalinkarty za 24 Kč).

Po příjezdu poobědváme v podhradí a navštívíme mystickou Rosu Coeli (vstupné 30Kč, studenti 15 Kč). Můžeme také navštívit synagogu a přilehlý židovský hřbitov.
Zpět pojedeme autobusem z Dolních Kounic v 17:01. Předpokládaný příjezd je v 17:46 na Hlavní nádraží v Brně. Cena jízdného je při zpáteční cestě stejná. Po zakončení akce se na dalším programu dohodneme podle momentální nálady a chuti.

Co vzít s sebou:

Karimatku na sezení (stačí jedna pro tři účastníky), sobotní cestovní oběd, kapesné, šalinkartu, doklady a studentský průkaz (ISIC).
Budete-li mít ohledně výletu jakékoliv dotazy či připomínky, stačí se ozvat emailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), případně můžete zanechat vzkaz dole na našich stránkách, či na události na Facebooku.

POZOR! Až do ukončení této akce jsou platná pravidla GaTe s úpravou věkové hranice pro skupinu GaTy (tj. 19 – 26 let)

Těší se na vás David / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / 776 127 278

tym-david_50