pozvanka-20110709-napoleon1

Léto a prázdniny jsou tu, takže můžeme využít volných a pěkných dnů k podniknutí povedeného výletu. Společně vyrazíme a prozkoumáme místa, která měla dočinění s Napoleonovým pobytem v těchto končinách. Ano, první prázdninový výlet po Brněnsku zamíří do Slavkova a okolí. Chcete-li se podívat, kde se odehrála slavná bitva tří císařů, tak čtěte dále a přidejte se k nám.


pozvanka-20110709-napoleon2Naší první zastávkou bude Mohyla míru. Jedná se o památník, který slouží jako pietní místo na počest všech padlých během zmíněné bitvy. Záměrem bylo zbudovat memento válek.  Jde o kamennou kapli, ve které se ještě v dnešních dobách konají pietní obřady k uctění padlých v rámci vzpomínkových akcí na bitvu samotnou. Vedle kaple je připravena multimediální expozice, která přiblíží vše podstatné z historie. K Mohyle dojedeme autobusem a následně se už spolehneme na vlastní nohy.

Výletnickým tempem si to namíříme rovnou do Slavkovského zámku. Teda nejdříve si dáme nějakou menší zastávku na oběd a drobný odpočinek a teprve poté se vydáme k zámku. Určitě si nenecháme ujít zámeckou zahradu. Je sice rozlehlá (rozloha činí 15,5 ha), ale zase na druhou stranu ji nemusíme prošmejdit do posledního kouta. Nachází se tam spousta barokních soch, tři bazénky, čínský altánek a mnoho dalšího. Po zahradě na nás bude čekat ještě samotný zámek. Uvidíme podle času, chuti a domluvy, jak moc toho projdeme. Já osobně bych chtěl vidět alespoň podzemí. Ale uvidíme, jak to všechno dopadne. Pak už nás bude čekat cesta zpět do Brna a do našich domovů. Doufejme, že nám počasí bude přát a že se nebudeme muset schovávat jenom v interiérech.

pozvanka-20110709-napoleon3Sraz budiž vyhlášen na sobotu 9. července 2011 v 9.40 na tradičním místě pod hodinami mezi šalinami na brněnském nádraží. Následně se přesuneme na autobus č. 48, který nás zaveze až skoro k Mohyle.  Zpět pojedeme vlakem v pozdějších odpoledních (večerních) hodinách.

 

Odhadované náklady:

Vstup na Mohylu míru – 43,- Kč
Slavkovské podzemí – 40,- Kč
Slavkovské sály – 50,- Kč
Cesta tam – jízdenka na dvě zóny
Cesta zpět – vlak cca 37,- Kč

Výletu zdar! Nazdar!

Vašek / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript./ 723 193 845

 tym-vasek_50