pozvanka-20110604-brnenska-prehrada-vcera-a-dnesAKTUALIZOVÁNO! Nedávno byla zahájena další plavební sezóna na brněnské přehradě a byla by škoda nově dovezené lodě hned nevyzkoušet. Na sobotu 4. června chystáme, nejen pro starší kluky z GaTy, plavbu po přehradě. Naše setknání bude mít název Brněnská přehrada včera a dnes.

Nasedneme v přístavišti a společně se dopravíme až na hrad Veveří. Tady prozkoumáme hradní prostory a zavítáme na multimediální výstavu Tajemství templářské legendy aneb (ne)zapomenutý život krajiny brněnské přehrady. Určitě bude zajímavé podívat se na historii samotné přehrady, případně nahlédnout do života zatopených Kníniček.

Večer zakončíme soutěžní přehlídkou lucemburské pyrotechnické společnosti, která předvede svůj velkolepý ohňostroj. Pokud jste ještě na hradě Veveří nebyli nebo vás láká výstava, neváhejte a pojďte s námi.

Časový harmonogram:

Sraz je naplánovaný na sobotu 4. června v 13:15 na tradičním místě a to pod hodinami na hlavním nádraží. Počkáme na opozdilce deset minut a poté se vydáme šalinou do přístaviště v Bystrci, odkud nám vyplouvá ve 14:30 loď. Plavba trvá zhruba 50 minut. Na hradě navštívíme již zmíněnou výstavu a prohlédneme si hradní komplex. Zpáteční loď vyplouvá v 18:25, popřípadě až v 19:10. Před ohňostrojem navštívíme kolotoče u přehrady a dáme si něco dobrého k snědku.

Cenová kalkulace:

Vstupné do hradu a na výstavu je 50,- (pro studenty 30,-). Obousměrná cesta lodí vyjde bez šalinkarty na 170,- a s šalinkartou na 85,-. Ti, co nemají šalinkartu, samozřejmě zaplatí i cestu MHD (2x22,-).

Pokud je pro někoho příjemnější se připojit na přehradě, kontaktujte prosím Davida na některém z níže uvedeném kontaktu.

Těší se na vás David (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 776127278)

tym-david_50