dokument-bannerListopadové setkání GaTe se bude věnovat coming outu. Setkání bude doprovázet queer filmový festival Mezipatra a jedním z hlavních důvodů, proč jsme pro ně toto téma zvolili, je uvedení nového dokumentu, který se přímo coming outu věnuje.

Nemalým důvodem pro zařazení otázky coming outu jako téma setkání je také aspekt, že se pořád dotýká mladých gayů a ti ho řešit musí. Řešit ho musí také rodina a okolí.

Na začátek listopadového setkání se podíváme na coming out z pohledu heterosexuálů – pro nás trochu netradiční pohled, který je ale potřeba vzít v úvahu. Prohlédneme si jeden výborný komiks a rozebereme jeho detaily. Poté se už na coming out podíváme z pohledu běžného gaye či lesby. Ke coming outu se váže také trocha té teorie a i té se budeme samozřejmě věnovat, ale wikipedii studovat nebudeme, nebojte se. Nesmíme opomenout ani vás – účastníky našeho setkání. Vaše příběhy, vaše kamínky, váš coming out, to bude další část našeho povídání. Příběhy ostatních inspirují ty, jež ještě coming outovaní nebyli, anebo ještě úplně nejsou. Dáme prostor vašemu vyprávění. Poté vám představíme náš nový dokument. Dokument, kterým vás provedou mladí gayové, jejichž příběhy jsme zaznamenali. Na závěr setkání se pustíme do diskuze a nebude chybět hodnocení naše díla. Na setkání uvítáme také odborníka na toto téma.

Setkání se uskuteční v sobotu 6. listopadu 2010 od 15:00. Místo konání bude kino Art na ulici Hrnčířské v Brně. Sraz bude v 14:30 na hlavním nádraží pod hodinami. Zde bude čekat jeden z organizátorů, který zavede účastníky na místo setkání. Další případní zájemci mohou dorazit přímo na místo konání.

Pro toto setkání GaTe platí upravená pravidla – může ho navštívit a zúčastnit se ho účastník ve věku do 26 let včetně. Setkání je otevřené jak pro homosexuály, tak pro heterosexuály. Neváhejte a vezměte sebou svou kamarádku či kamaráda. Jediným omezením proto toto setkání je zákaz konzumace alkoholu a kouření během setkání, jak stanovují naše pravidla.

Těšíme se na vaši účast, vaše příběhy a povídání s vámi. V případě, že budete mít jakékoliv dotazy nebo poznámky, neváhejte se obrátit na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. číslo 603 367 762.

tym-marek_50