pozvanka-20100918-sikanaPo prázdninách plných her, sportů, koupání a relaxace máme pro vás opět připravené tradiční diskusní setkání. Čím se budeme bavit tentokráte? Zaměříme se na fenomén, který musí ve svém životě řešit každý z nás – tím nebude nic jiného než ŠIKANA.

Šikana může mít různé formy a podoby. Může existovat slovní, fyzická, psychická či pracovní šikana. Šikana je rozšířena převážně v kolektivech a většinou si vybírá ty slabší z nás, ať už po fyzické nebo po sociální stránce. V poslední době, s tím jak se rozšiřují možnosti přístupu k Internetu, se také velmi rozšířila ne moc viditelná cyber šikana. Šikana souvisí rozhodně s coming outem. Každý gay si před tím, než řekne svému okolí, že je na kluky představuje situace, které poté mohou nastat, a právě možná šikana je jedním z důvodů, proč mnoho kluků se zveřejněním své sexuální orientace váhá, nebo dokonce svou sexuální orientaci popírá.

Pojďme se společně zamyslet nad tím, jaké jsou vlastně příčiny šikany, zda se jí dá vyvarovat a předcházet. Zúčastněte se setkání i s vaším příběhem nebo příběhem kohokoliv z vašeho okolí. Příběhy ze života nám ukážou, že toto téma je nutné řešit a probírat. Ke konci setkání vám prozradím zajímavosti, které jsme s odborníky během projektu, jehož cílem bylo mimo jiné šikaně ve školách předcházet, v loňském školním roce zažili.

Neváhejte a přijďte v sobotu 18. září 201014:00 pod hodiny na Hlavním nádraží. Na opozdilce počkáme ještě 10 minut a je samozřejmostí, že je za to nebudeme šikanovat! Podle aktuálního počasí se poté přesuneme buď do některého z parků v centru Brna, nebo se podíváme do některé z oblíbených čajoven. Na setkání s vámi se těší Marek.

tym-marek_50