pozvanka-20090620-pruvodyRok se s rokem sešel a je tu další ročník průvodu Queer pride. Jistě si určitě pamatujete ten poslední, který se konal v Brně. Titulky tím byly přeplněny, všude se psalo o střetnutí mezi bandou homosexuálů a neonacistů.

Ten letošní se organizátoři rozhodli provést přesně ve stejný den, jako jsme my naplánovali naše červnové setkání. Tím pádem máme téma k povídání přímo naservírované na stříbrném podnose.

Tentorkát se průvod koná až v Táboře. Bude to mít na svědomí zmenšení celé akce nebo naopak její posílení. Všemožné skupiny se nebudou muset plaholčit až do Brna. Akce startuje už ve dvanáct hodin, takže bychom se mohli pobavit i o průběhu a výsledku. Záleží na tom, jak to všechno dopadne.

Průvod však nebude naším jediným tématem. Podobné akce se konají všude možně po celém světě. Mají vůbec cenu? Stojí za to? Přináší vysněné ovoce? Na druhou stranu ne vždy to musí být taková velká monstrózní podívaná, která zaplní titulní stránky. Mezipatra jsou úspěšná i bez střetů s holými hlavami :-)

Rychlokurz "Demonstraci snadno a rychle ve třech krocích" nenabízím, ale za to mohu nabídnout pěknou diskusi. Sraz bude v sobotu 20. června 2009 ve 14.30 pod hodinami na brněnském hlavním nádraží mezi ostrůvky šalin. Odtud se pak společným průvodem přesuneme na pohodlnější místo :-)

Za GaTe se těší Vašek

tym-vasek_50