Zářijové setkání bylo nakonec zrušeno pro malou účast, respektive téměř neúčast. Rádi bychom věřili, že se to klukům prostě nehodilo, ale možná to všechno má nějaký jiný důvod. Pomůžete nám na něj přijít?

Tímto bychom vás, kteří sledujete tyto stránky, chtěli poprosit o názor na to, jak takovou situaci řešit. Je potřeba větší propagace? Byl by pro vás nějaký jiný program lákavější? A mají vůbec podle vás taková setkání smysl? Těšíme se na vaše reakce...

Petr

 


Zářiové setkání náctiletých se připravovalo na sobotu 20.9 2003, od 11.00 v klubovně na Kounicově 3 s tímto programem:

  • od 11.00 do 11.30 - seznámení účastníků a krátké rychlé neformální představení Studu

  • od 11.30 do 12.30 - hra "Zkus si být svým rodičem"

  • od 12.45 do 13.45 - společný oběd v Restauraci U Emila (rozumné ceny, cca 60 Kč)

  • od 14.00 do 15.00 - návštěva některé z brněnských zajímavostí

  • od 15.15 do 16.15 - povídání spojené s hrou. Téma: Coming out a rodiče

  • od 16.30 - rozloučení

Tak jsme si minule povídali o vztazích partnerských i kamarádských (a k tomuto tématu se jistě ještě hodněkrát vrátíme, protože tady je pořád o čem mluvit a co sdílet). Tentokrát jsme plánovali zavést řeč na vztahy trošku jiné. Vztahy mezi rodiči a dětmi. Jaké to je být gay před svými rodiči? Jak to berou? Jak to neberou? Čím to, že s některými rodiči je to problém zatímco s jinými ne?

Z brněnských zajímavostí se mohlo vybírat podle konkrétního zájmu zúčastněných. Nabízela se třeba návštěva výstavy Sedmnáct století českého granátu v Pražákově paláci, Akvária sladkovodních ryb v Biskupském dvoře nebo výstavy Josef Dobrovský a Brno v Dietrichsteinském paláci. Nebo se mohlo jít i jinam - návrhy na místa, která byste rádi poznali jste mohli předkládat i vy a chtěli jsme se domluvit podle zájmu všech účastníků.